Nowoczesny terminal z systemem rozpoznawania twarzy
Urządzenie z serii FOTO5
Czwartek, 13 stycznia 2022
Rejestrator czasu pracy z kamerą - zastosowanie w systemach Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu

Innowacyjny terminal z funkcją rozpoznawania twarzy świetnie się prezentuje, a dodatkowo posiada rozwiązania pozwalające dostosować produkt do zasad panujących w firmie.
W ostatnim czasie opowiadaliśmy nieco więcej o urządzeniach z serii FOTO5 i zastosowaniu systemu rozpoznawania twarzy.
W poprzednich wpisach zawarliśmy informacje na temat:
- ogólnych cech charakterystycznych dla urządzeń z wbudowaną kamerą;
- opcji rejestrowania obecności w pracy za pomocą wizerunku;
- funkcjonalności wspierającej weryfikację
przestrzegania procedur związanych z ochroną przed zakażeniem koronawirusem.
Bieżący artykuł ma na celu podsumowanie informacji, a także omówienie przykładów zastosowania tego wyjątkowego urządzenia w systemach:
Rejestrator czasu pracy z kamerą – najważniejsze funkcjonalności urządzeń z serii FOTO5
Elegancki terminal zamknięty w czarno-srebrnej obudowie posiada dotykowy ekran, a wyświetlane komunikaty są czytelne. Urządzenie zostało estetycznie wykonane i będzie pasować do każdego wnętrza. W zależności od potrzeb i oczekiwań terminal może zostać zamontowany bezpośrednio na ścianie lub specjalnym uchwycie.
Terminal czasu pracy z kamerą oferowany jest w kilku wersjach. Możemy wybrać urządzenie, które spełnia nasze konkretne oczekiwania. Oto przykładowe funkcjonalności, które cechują urządzenia z serii FOTO5:
- pomiar temperatury – moduł bezdotykowego pomiaru
temperatury pracownikom;
- funkcja detekcji maseczki – weryfikacja obowiązku zakrywania ust i nosa;
- system rozpoznawania twarzy – rejestracja czasu pracy
za pomocą wizerunku;
- moduł FOTO-Rejestracji – rozbudowanie raportów czasu pracy o zdjęcia z momentu odbicia karty na czytniku.
Elementy systemu Rejestracji Czasu Pracy – aplikacja Etatomierz i
terminal z funkcją rozpoznawania twarzy
W większości przypadków system Rejestracji Czasu Pracy składa się z dwóch części – innowacyjnego oprogramowania do ewidencji i rozliczania godzin pracy oraz czytnika RCP. Nasza autorska aplikacja została zaprojektowana w kilku wariantach, aby można było dopasować rozwiązanie do potrzeb odbiorcy.
Wierzymy, że każdy nawet niewielki biznes może korzystać z narzędzi ułatwiających i porządkujących proces rejestrowania i rozliczania czasu pracy. Etatomierz pozwala na pełną obsługę e-wniosków urlopowych, a także utworzenie elektronicznej karty obiegowej.
Elementem uzupełniającym system Rejestracji Czasu Pracy jest czytnik, który w zależności od wybranej metody zbiera odbicia na początek i koniec pracy.
W naszych rozmowach z Klientami często spotykamy się z przekonaniem, że rejestracji czasu pracy dokonujemy za pomocą karty zbliżeniowej. Jest to popularna metoda, ale opcji jest znacznie więcej. Wszystkie jesteśmy w stanie omówić na przykładzie rejestratora czasu pracy z kamerą z rodziny FOTO5.
- Karta lub brelok zbliżeniowy – tradycyjny sposób potwierdzania obecności w firmie. Wystarczy przyłożyć identyfikator do terminala. Pracownik otrzymuje potwierdzenie prawidłowo wykonanej rejestracji.
- Metoda biometryczna – sposób, który eliminuje problem
zapominania kart zbliżeniowy i braku odbić. Każdy użytkownik ma swój
identyfikator zawsze przy sobie.
- FOTO-Rejestracja – o tej metodzie najczęściej wspominamy kiedy chcemy wzmocnić standardowe rozwiązanie rejestrowania obecności. Rejestrator czasu pracy posiada wbudowaną kamerę. Podczas dokonywania odbicia użytkownikowi zostaje wykonane zdjęcie. W kolejnym kroku fotografia trafia do aplikacji Etatomierz. FOTO-Rejestracja polega na połączeniu informacji o godzinie odbicia ze zdjęciem pracownika. Całość zostaje zaprezentowana w jednym zestawieniu.
- FOTO-Identyfikacja – system rozpoznawania twarzy to sposób, który w
znacznym stopniu zmienia postrzeganie rejestracji czasu pracy. Innowacyjna metoda, która
oszczędza czas i nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony
użytkownika. Zapominamy o kartach zbliżeniowych, akcesoriach, zbędnym dotykaniu
sprzętu, który może budzić obawy w dobie pandemii. Skupiamy się na komforcie i
szybkości działania.
Czym najprościej mówiąc jest metoda FOTO-Identyfikacji?
Jest to sposób pozwalający rejestrować obecność w pracy jedynie poprzez zbliżenie twarzy do czytnika.
Terminal z wbudowaną kamerą i systemem rozpoznawania twarzy jako narzędzie
weryfikujące uprawnienia Kontroli
Dostępu
Metoda FOTO-Identyfikacji jest także chętnie wykorzystywana w systemach Kontroli Dostępu. Otwarcie drzwi bez potrzeby odbijania karty i przykładania dłoni do czytnika znacznie ułatwia poruszanie się po obiekcie. System rozpoznawania twarzy weryfikuje uprawnienia pracownika i podejmie decyzje o zwolnieniu blokady.
Ten artykuł jest ostatnim z serii opisującej funkcjonalności terminali z wbudowaną kamerą. Mamy nadzieję, że materiały okazały się ciekawe.
Jeżeli temat terminali z serii FOTO5 wzbudził Twoje zainteresowanie i chcesz zadać dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Zobacz inne