Biosys Facebook Pixel

Nowoczesny terminal z systemem rozpoznawania twarzy

Urządzenie z serii FOTO5

Czwartek, 13 stycznia 2022

Rejestrator czasu pracy z kamerą - zastosowanie w systemach Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu

rejestrator-czasu-pracy-z-kamera.png

Innowacyjny terminal z funkcją rozpoznawania twarzy świetnie się prezentuje, a dodatkowo posiada rozwiązania pozwalające dostosować produkt do zasad panujących w firmie.

W ostatnim czasie opowiadaliśmy nieco więcej o urządzeniach z serii FOTO5 i zastosowaniu systemu rozpoznawania twarzy.

W poprzednich wpisach zawarliśmy informacje na temat:

Bieżący artykuł ma na celu podsumowanie informacji, a także omówienie przykładów zastosowania tego wyjątkowego urządzenia w systemach: 

Rejestrator czasu pracy z kamerą – najważniejsze funkcjonalności urządzeń z serii FOTO5 

rejestrator-czasu-pracy-detekcja-maseczki.png

Elegancki terminal zamknięty w czarno-srebrnej obudowie posiada dotykowy ekran, a wyświetlane komunikaty są czytelne. Urządzenie zostało estetycznie wykonane i będzie pasować do każdego wnętrza. W zależności od potrzeb i oczekiwań terminal może zostać zamontowany bezpośrednio na ścianie lub specjalnym uchwycie.

Terminal czasu pracy z kamerą oferowany jest w kilku wersjach. Możemy wybrać urządzenie, które spełnia nasze konkretne oczekiwania. Oto przykładowe funkcjonalności, które cechują urządzenia z serii FOTO5:

  • pomiar temperatury – moduł bezdotykowego pomiaru temperatury pracownikom;
  • funkcja detekcji maseczki – weryfikacja obowiązku zakrywania ust i nosa;
  • system rozpoznawania twarzy – rejestracja czasu pracy za pomocą wizerunku;
  • moduł FOTO-Rejestracji – rozbudowanie raportów czasu pracy o zdjęcia z momentu odbicia karty na czytniku. 

Elementy systemu Rejestracji Czasu Pracy – aplikacja Etatomierz i terminal z funkcją rozpoznawania twarzy  

rejestracja-czasu-pracy-terminal-wizerunek.png

W większości przypadków system Rejestracji Czasu Pracy składa się z dwóch części – innowacyjnego oprogramowania do ewidencji i rozliczania godzin pracy oraz czytnika RCP. Nasza autorska aplikacja została zaprojektowana w kilku wariantach, aby można było dopasować rozwiązanie do potrzeb odbiorcy.

Wierzymy, że każdy nawet niewielki biznes może korzystać z narzędzi ułatwiających i porządkujących proces rejestrowania i rozliczania czasu pracy. Etatomierz pozwala na pełną obsługę e-wniosków urlopowych, a także utworzenie elektronicznej karty obiegowej. 

Elementem uzupełniającym system Rejestracji Czasu Pracy jest czytnik, który w zależności od wybranej metody zbiera odbicia na początek i koniec pracy.

W naszych rozmowach z Klientami często spotykamy się z przekonaniem, że rejestracji czasu pracy dokonujemy za pomocą karty zbliżeniowej. Jest to popularna metoda, ale opcji jest znacznie więcej. Wszystkie jesteśmy w stanie omówić na przykładzie rejestratora czasu pracy z kamerą z rodziny FOTO5.

  1.  Karta lub brelok zbliżeniowy – tradycyjny sposób potwierdzania obecności w firmie. Wystarczy przyłożyć identyfikator do terminala. Pracownik otrzymuje potwierdzenie prawidłowo wykonanej rejestracji. 
  2. Metoda biometryczna – sposób, który eliminuje problem zapominania kart zbliżeniowy i braku odbić. Każdy użytkownik ma swój identyfikator zawsze przy sobie. 
  3. FOTO-Rejestracja – o tej metodzie najczęściej wspominamy kiedy chcemy wzmocnić standardowe rozwiązanie rejestrowania obecności. Rejestrator czasu pracy posiada wbudowaną kamerę. Podczas dokonywania odbicia użytkownikowi zostaje wykonane zdjęcie. W kolejnym kroku fotografia trafia do aplikacji Etatomierz. FOTO-Rejestracja polega na połączeniu informacji o godzinie odbicia ze zdjęciem pracownika. Całość zostaje zaprezentowana w jednym zestawieniu.
  4.  FOTO-Identyfikacja – system rozpoznawania twarzy to sposób, który w znacznym stopniu zmienia postrzeganie rejestracji czasu pracy. Innowacyjna metoda, która oszczędza czas i nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Zapominamy o kartach zbliżeniowych, akcesoriach, zbędnym dotykaniu sprzętu, który może budzić obawy w dobie pandemii. Skupiamy się na komforcie i szybkości działania. 

Czym najprościej mówiąc jest metoda FOTO-Identyfikacji?

Jest to sposób pozwalający rejestrować obecność w pracy jedynie poprzez zbliżenie twarzy do czytnika. 

Terminal z wbudowaną kamerą i systemem rozpoznawania twarzy jako narzędzie weryfikujące uprawnienia Kontroli Dostępu   

rejestrator-pomiar-temperatury-kontrola-dostepu.png

Metoda FOTO-Identyfikacji jest także chętnie wykorzystywana w systemach Kontroli Dostępu. Otwarcie drzwi bez potrzeby odbijania karty i przykładania dłoni do czytnika znacznie ułatwia poruszanie się po obiekcie. System rozpoznawania twarzy weryfikuje uprawnienia pracownika i podejmie decyzje o zwolnieniu blokady.


Ten artykuł jest ostatnim z serii opisującej funkcjonalności terminali z wbudowaną kamerą. Mamy nadzieję, że materiały okazały się ciekawe.

Jeżeli temat terminali z serii FOTO5 wzbudził Twoje zainteresowanie i chcesz zadać dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. 


Zobacz inne