Biosys Facebook Pixel

Zwory elektromagnetyczne zabezpieczają drzwi

Zwory elektromagnetyczne dla systemów kontroli dostępu

Czwartek, 11 czerwca 2015

Zwory elektromagnetyczne

KD zwora elektromagnetyczna - dla Systemu Kontroli Dostępu

Jednym z istotnych elementów, na które składa się cały system kontroli dostępu, są między innymi zwory elektromagnetyczne. Rozwiązanie bardzo przydatne, które w odpowiedni sposób pozwoli nam zabezpieczyć naszą firmę przed niepowołanymi gośćmi. Zwory są elementem, który może okazać się niezbędny w wielu przypadkach, kiedy zależy nam na odpowiednim bronieniu dostępu do naszej własności.
Zwory elektromagnetyczne są, obok elektrozaczepów, alternatywnym rodzajem zamków, które stosuje się w systemach kontroli dostępu. Działają one na zasadzie magnesu. Polega to na tym, że metalowa płytka umieszczana na skrzydle drzwi przyciągana jest do zasilanego elektromagnesu, który został wcześniej umieszczony na ościeżnicy drzwi. Sam układ i jego siła zależny jest od mocy elektromagnesu, im jest on silniejszy, tym możliwe jest zamknięcie cięższych drzwi. W przypadku najmocniejszych urządzeń ciężar drzwi dochodzi nawet do pół tony.

Jeżeli chodzi o samą zasadę działania, to podanie napięcia zamyka zworę i drzwi są trzymane przez cały czas, gdy napięcie jest dostarczane. Ma to dość duże znaczenie dla każdego, kto jest odpowiedzialny za tego typu systemu. Chodzi tutaj bowiem o zabezpieczenia drzwi ewakuacyjnych, przeciwpożarowych i w miejscach użyteczności publicznej. W takiej sytuacji niezbędne jest zwolnienie napięcia w przypadku alarmu ewakuacyjnego. Prostota samego urządzenia pozwala na jego długie i bezawaryjne użytkowanie, dzięki czemu jedna inwestycja powinna wystarczyć nam na wiele lat.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie i określonej kontroli dostępu warto zainwestować w takie rozwiązanie. Dzięki temu praktycznie w każdej sytuacji będziemy czuli się pewnie. Nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do naszej firmy, a z drugiej strony sami będziemy mogli w każdej chwili opuścić budynek w sytuacji kryzysowej.


Zobacz inne