Biosys Facebook Pixel

Karty zbliżeniowe
w systemach RCP i KD

Karty zbliżeniowe w systemach RCP i KD

Jakie są dostępne karty zbliżeniowe?

Identyfikatory dla systemów RCP i KD

Karta zbliżeniowa jest najpopularniejszym identyfikatorem pracownika w Systemach Kontroli Dostępu oraz Systemach Rejestracji Czasu Pracy. Oferujemy karty zbliżeniowe różnego rodzaju, np.:


  • standardowe karty UNIQUE 125 kHz
  • karty MIFARE 13,56 MHz, które mogą obsługiwać wiele różnych systemów; w tym przypadku oferujemy również zaawansowane szyfrowane zabezpieczenie wykorzystywane w szczególności w systemach dla kontroli dostępu.
  • UHF - karty dalekiego zasięgu, np. dla otwierania ramp przy przejazdach pojazdów

Dostępne formaty kart zbliżeniowych


Wielkość "karty bankomatowej"


Jest to standardowej wielkości karta (85*54*1,8mm), a występuje w dwóch formatach:

► Karta zbliżeniowa Unique 125 kHz 1,8mm


Jest to karta o masywnej budowie, a grubość plastiku, z którego jest wykonana to 1,8mm. Jest to tzw sztywna karta, której główna cecha to wytrzymałość na zginanie. Z powodzeniem może być przechowywana np. w portfelu. Nie ma możliwości nadruku na tej karcie, ale można zastosować na niej naklejki. Karta ma otwór, który można wykorzystać do przymocowania klipsa lub do zawieszenia jej na smyczy noszonej na szyi.

► Karta zbliżeniowa Unique 125 kHz 0,8mm


Przy tym modelu możliwy jest nadruk na kartach zbliżeniowych. Karta ma minimalną grubość (poniżej 1 mm) i często jest wykorzystywana jako identyfikator pracownika noszony w etui na szyi lub przypinany klipsem do ubrania.

Brelok zbliżeniowy


Breloki są chętnie wykorzystywane, gdyż możemy do nich przypiąć standardowe, mechaniczne klucze. Jest to zamiennik do klasycznego breloka do kluczy, ale z funkcjonalnością identyfikatora RFID. W jednym miejscu więc mamy klasyczne klucze i klucz elektroniczny.

Inne formaty kart zbliżeniowych


Identyfikator zbliżeniowy może występować też w formie wszywanej do uniformu roboczego. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla transponderów dalekiego zasięgu UHF przy kontroli dostępu. Wówczas możemy tak zaprojektować system KD, żeby przy zbliżeniu się pracownika drzwi przed nim otwierały się automatycznie.


Nasze produkty i usługi


Dowiedz się więcej

karty zbliżeniowe RFID UHF UNIQUE mifare