Biosys Facebook Pixel

Moduł Parkingowy

Moduł rozszerzający działanie systemu Kontroli Dostępu

Moduł Parkingowy

Moduł Parkingowy jest elementem rozszerzającym system Kontroli Dostępu InBio Secure.
Klienci wybierający Moduł Parkingowy oczekują narzędzia wspomagającego zarządzanie ruchem pojazdów na wyznaczonym terenie. W skrócie można powiedzieć, że samochód przejedzie przez punkt kontrolny jedynie wtedy, gdy jego tablice rejestracyjne zostaną rozpoznane przez aplikację. Punktem kontrolnym może być szlaban lub brama.

Rozbudowa systemu Kontroli Dostępu

Poznaj Moduł Parkingowy

W skrócie o Module Parkingowym
symbol-parasol.png

Moduł parkingowy jest elementem systemu Kontroli Dostępu, możliwym do wdrożenia od wersji EASY

kamera-bezpieczenstwo.png

Kamera odczytuje numer rejestracyjny. Jeżeli pojazd znajduje się na liście uprawnionych otrzyma zgodę na wjazd

parking-tablica-wyswietlacz.png

Jednym z elementów modułu jest tablica wyświetlająca liczbę wolnych miejsc parkingowych

bramka-szlaban-przejazd.png

Operator może wygenerować raporty oraz zweryfikować i zmienić uprawnienia dla danego pracownika

Poniżej opisujemy przykładową sytuację z użyciem Modułu
WWW - moduł gosci - punktory 1.png

Pracownik podjeżdża samochodem pod bramę wjazdową. Kamera, która monitoruje obszar, w chwili wykrycia ruchu wykonuje zdjęcie. Następnie analizuje numer rejestracyjny i porównuje z listą pojazdów uprawnionych do wyjazdu

WWW - moduł gosci - punktory 2.png

Zwolnienie blokady i przepuszczenie samochodu oznacza poprawną weryfikację

WWW - moduł gosci - punktory 3.png

Przy wjeździe zamontowane są tablice wyświetlające dostępną ilość wolnych miejsc. Pozwala to uniknąć sytuacji wjazdu na parking bez możliwości pozostawienia samochodu

WWW - moduł gosci - punktory 4 .png

Operator w każdej chwili może zweryfikować nadane uprawnienia. Dostępny jest również raport zawierający zestawienie godzin wjazdu i wyjazdu danego pracownika

Skontaktuj się z nami

Co jeszcze warto wiedzieć o Module Parkingowym?

Zalety produktu

01

Jeden interfejs

Moduł dodatkowy zarządzany jest z oprogramowania Etatomierz, operator pracuje więc na znanym mu interfejsie. 

komputer-oprogramowanie.png

02

Więcej pojazdów

Numery rejestracyjne pojazdów powiązane są z konkretnym pracownikiem, lecz istnieje opcja, aby jednemu użytkownikowi przypisać inne samochody.

szlaban-wjazd-auto.png

03

Wjazd okazjonalny

Pojazdy, których numery rejestracyjne nie są obecne w bazie, mogą zostać wpuszczone na parking przez osoby nadzorujące. Jako przykład może posłużyć kurier, który jedynie okazjonalnie wyjeżdża na kontrolowany teren. 

szlaban-wjazd-samochod.png

Dowiedz się więcej

Rozszerz działanie swojego systemu Kontroli Dostępu

Moduł Parkingowy jest kolejnym elementem, który wspiera bezpieczeństwo w firmie. To nowoczesne narzędzie ułatwiające codzienną pracę. Kontrolowanie ruchu samochodów na wyznaczonym obszarze opiera się na automatyzacji. Kamera wykonuje zdjęcie tablicy rejestracyjnej i analizuje numer – jeżeli znajduje się w rejestrze uprawnionych do wjazdu, blokada zostaje zwolniona. Pozwala to na płynny ruch i brak zatorów przy bramie. Świetnym elementem jest tablica informująca o ilości wolnych miejsc. Montowana jest przy wjeździe. Dane aktualizowane są na bieżąco, każdorazowo po przejechaniu samochodu.

Kierowcy nie muszą podejmować żadnych działań, aby uzyskać zgodę na wjazd. Nie trzeba opuszczać szyby w celu przyłożenia karty do czytnika ani pamiętać o identyfikatorze. Tę cechę systemu docenią pracownicy, którzy mają do dyspozycji kilka pojazdów. Rozwiązanie oparte o skanowanie tablic rejestracyjnych pozwala na uniknięcie zajmowania miejsc przez osoby z zewnątrz. Kolega koledze nie przekaże karty, aby ten mógł wjechać na strzeżony parking i zostawić samochód na cały dzień. Oczywiście Moduł Parkingowy został zaprojektowany w taki sposób by operator mógł w każdej chwili wpuścić na teren samochód z poza listy uprawnionych do wjazdu. Osoba nadzorująca skorzysta z tej opcji gdy pojawi się kurier, dostawca lub klient.

Moduł Parkingowy pozwala na generowanie raportów. Operator dowie się z nich jak często i jak długo pracownik przebywał na terenie firmy. Tego typu dane mogą być uzupełnieniem do raportów czasu pracy. Dodatkowo zestawienia generowane z Modułu Parkingowego wykażą czy osoba, która powinna pracować w terenie (np. handlowiec, przedstawiciel) faktycznie opuszczała biuro w deklarowanym czasie.

Zaplanuj rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb

Dowiedz się jak możemy pomóc Twojej firmie

(12) 378 95 37
Kontakt