Biosys Facebook Pixel

Systemy automatycznej identyfikacji kodów kreskowych

System rejestracji czynności dla Produkcji

Proste rozwiązania - skuteczne działanie

System Rejestracji czynności dla Produkcji to skuteczne narzędzie pomocne przy planowaniu czasu pracy nad zadaniami i zleceniami. Rozwiązanie, które proponujemy naszym Klientom, zaprojektowane zostało w dwóch wersjach. O jednej z nich, bardziej tradycyjnej chcielibyśmy Tobie odpowiedzieć.
Wykorzystanie rejestratora oraz czytnika kodów kreskowych to opcja coraz rzadziej wybierana przez Klientów. Głównym powodem jest fakt, iż wymaga większego zaangażowania ze strony Kierownika oraz pracowników. Przyszli użytkownicy zdecydowanie częściej wybierają innowacyjną metodę, o której więcej wkrótce przeczytasz na naszej stronie. System w ramach omawianej wersji, dla każdego założonego zadania generuje unikalny numer identyfikacyjny. Zadaniem pracownika rozpoczynającego pracę nad projektem, jest wpisanie numeru zlecenia na rejestratorze lub skanowanie właściwego kodu kreskowego z przewodnika pracy.

system zadaniowy metoda na kody kreskowe

Działanie systemu w oparciu o wykorzystanie tradycyjnych terminali rejestrujących i wygenerowanych kodów kreskowych

Skrócony opis działania

Definiowanie zleceń

Zlecenie w ramach systemu zadaniowego rozumiane jest jako zbiór czynności, które pracownik powinien wykonać na poszczególnych produktach, będącymi składowymi zlecenia. W ramach zadania określany jest produkt końcowy z uwzględnieniem takich szczegółów jak rodzaj i ilość. Do każdego produktu, zdefiniowana jest lista czynności, które mogą być wykonywane w ramach procesu produkcyjnego. Zlecenia wprowadzane są przez Operatora bezpośrednio w oprogramowaniu. Operator systemu ma do dyspozycji zlecenia jednopoziomowe lub rozbudowane z podziałem na: podlecenia, produkty oraz czynności.

01

Przewodnik pracy

Zadaniem Operatora jest wygenerowanie z systemu przewodnika pracy. Jest to dokument prezentujący zakres czynności objętych konkretnym zleceniem, które zostało przydzielone pracownikowi. Przewodnik pracy musi zostać wydrukowany przez operatora systemu bezpośrednio z oprogramowania. Do każdej czynności przypisany jest kod kreskowy. 

02

Rejestracja czynności

Rejestracja rozpoczęcia pracy nad zleceniem trwa zaledwie kilka sekund. Zadaniem pracownika jest odczytanie kodu kreskowego przypisanego do konkretnego zlecenia, umieszczonego w przewodniku pracy. Może to zrobić za pomocą skanera lub wpisując numer na klawiaturze rejestratora. 

03

Potwierdzenie tożsamości pracownika

Weryfikacji można dokonać korzystając z karty zbliżeniowej bądź odcisku palca. System identyfikuje użytkownika, a następnie wiąże osobę z rejestrowaną czynnością. 

Dowiedz się więcej

04 Raport

Aplikacja pozwala wygenerować zestawienia podzielone ze względu na informacje:

1. Dotyczące pracownika - operator widzi czas poświęcony na realizację konkretnego zlecenia z uwzględnieniem czynności będącymi składowymi zadania. Kierownik jest w stanie monitorować postęp prac nad konkretnym zleceniem.
2. Mierzące efektywność produkcji - jest to zestawienie pokazujące porównanie czasu technologicznego z rzeczywistym, a także konfrontujące efektywność pracowników przy realizacji podobnych zleceń.
3. Obrazujące konkretną czynność - operator otrzymuje informacje na temat czasu potrzebnego do wykonania zadania przez różnych pracowników, porównania czasu wykonania czynności w ramach różnych zleceń oraz porównania planowanego czasu z czasem faktycznie poświęconym na wykonanie konkretnego zadania.

Dowiedz się więcej

raport system zadaniowy
W ramach aplikacji dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów raportów. Proces raportowania szczegółowo opisujemy w zakładce raporty.

Rejestrator i inne akcesoria

Poniżej prezentujemy urządzenia, które wspomagają funkcjonowanie systemu rozliczania zleceń i projektów.

Rejestrator czasu pracy

BS-T RF3TFT i BS-BioT TFT600

Rejestratory czasu pracy wykorzystywane w ramach systemu rozliczania zleceń i projektów to zaawansowane i nowoczesne urządzenia. Poza atrakcyjną stylistyką, atutami terminali są min. szybkość odczytu zarówno odciskiem palca jak i kartą zbliżeniową, intuicyjny interfejs i kolorowy, duży wyświetlacz. Pracownik rozpoczynając pracę nad danych zleceniem widzi datę i godzinę, a także otrzymuje potwierdzenie zarejestrowanego zdarzenia.

Dowiedz się więcej

rejestratory system zadaniowy

Jednoliniowy, ręczny czytnik kodów kreskowych

BS-XL-6800

Ręczny czytnik kodów kreskowy BS-XL-6800 - niezwykle wydajny model przeznaczony do pracy w trybie manualnym lub automatycznym. Jest to urządzenie dedykowane dla zestawów stacjonarnych wykorzystywanych w rejestracji zadań produkcyjnych. Charakteryzuje go wysoka wytrzymałość i łatwość obsługi (tryb automatyczny i ręczny).

Dowiedz się więcej

czytnik kodów kreskowych

Obudowa hermetyczna

Obudowa hermetyczna to rozwiązane doceniane szczególnie przez Klientów, wybierających rejestratory wykorzystywane na halach produkcyjnych. Specjalnie zaprojektowana obudowa chroni czytnik przed czynnikami takimi jak pył, kurz, odpadki produkcyjne, a także trudne warunki atmosferyczne. Zastosowanie podświetlania LED, dodatkowo podnosi bezpieczeństwo i estetykę urządzenia.

Dowiedz się więcej

obudowa hermetyczna

system zadaniowy wyższy poziom

System rejestracji czynności dla Produkcji oparty o kody kreskowe, to skuteczny sposób na otrzymanie informacji, na temat czasu poświęconego przez pracowników na powierzone im zadania. Kierownik opierając się na danych z raportów wie jak wygląda wydajność pracy poszczególnych osób, ma także wgląd w postęp realizacji aktywnych zleceń i projektów. W opisanej konfiguracji osoba nadzorująca musi pamiętać, o wygenerowaniu unikalnego numeru identyfikacyjnego dla każdego zlecenia. Prostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie innowacyjnego terminala wielozadaniowego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi wykorzystania nowoczesnych terminali dotykowych do rejestracji zleceń i zadań.

Zaplanuj rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb

Dowiedz się jak możemy pomóc Twojej firmie

(12) 378 95 37
Kontakt