Biosys Facebook Pixel

Mini UPS - mały UPS awaryjny

Miniaturowe rozmiary na wagę złota!

Mini UPS - zasilacz awaryjny

Zasilacz awaryjny Mini UPS

Zasilanie awaryjne Mini UPS

W systemach ewidencji czasu pracy i kontroli dostępu bardzo ważnym elementem jest zapewnienie ciągłości pracy systemu. Najlepszym rozwiązaniem z technicznego punktu widzenia jest zastosowanie zasilacza buforowego. W momencie gdy nie ma możliwości skorzystania z zasilaczy buforowych z pomocą przychodzą baterie podtrzymujące Mini UPS.

Jak działa Mini UPS

Działanie baterii podtrzymującej Mini UPS jest bardzo podobne do działania zasilacza buforowego. Sprowadza się do scenariusza, w którym:

  • zasilacz impulsowy (zupełnie niezależny od Mini UPS) zapewnia podanie napięcia do urządzenia
  • napięcie podawane jest poprzez baterię Mini UPS tzn. pomiędzy źródłem napięcia (gniazdkiem), a urządzeniem wpięta jest bateria Mini UPS
  • w przypadku nawet chwilowego zaniku napięcia Mini UPS uzupełnia spadek i praca urządzenia pozostaje niezakłócona

Sprawność i wytrzymałość zasilaczy Mini UPS

Sprawność tak (gabarytowo) małej baterii jest stosunkowo wysoka i wynosi ok: 2Ah. Daje to realne podtrzymanie urządzenia rejestrującego na poziomie 4-6 godzin po zaniku napięcia. W systemach rejestracji czasu pracy takie podtrzymanie z reguły jest wystarczające, jednak w przypadku kontroli dostępu do pomieszczeń, sprawność baterii MiniUPS okaże się zbyt mała. Chcąc zapewnić wielogodzinne podtrzymanie systemu zmuszeni będziemy do skorzystania z zasilaczy buforowych z akumulatorem 18Ah, który znakomicie sprawdza się jako stabilne źródło zasilania awaryjnego.

Kiedy warto stosować zasilacze awaryjne Mini UPS?

Ogromną zaletą zastosowania takiego zasilania podtrzymującego UPS jest rozmiar tego elementu. Jeśli wykorzystujesz rejestrację czasu pracy w sposób mobilny, to takie rozwiązanie okaże się idealne. Często zdarza się, że terminal RCP wędruje "z miejsca na miejsce" i istnieje potrzeba tylko chwilowej pracy rejestratora czasu pracy w różnych lokalizacjach, a sam terminal przewożony jest w walizce. Przy takiej specyfice działania zasilacz z podtrzymaniem UPS jest właściwym rozwiązaniem.

Nie wiesz, które rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania?

Zapytaj naszego specjalistę!

(12) 378 95 37
Kontakt