Biosys Facebook Pixel

Niania pod kontrolą

Jak kontrolować czas pracy pracowników w terenie?

Czwartek, 11 sierpnia 2016

Niania pod kontrolą

uśmiechnięte dziecko leżące na łóżeczku

W czasach, gdzie każdy pragnie poświęcić jak najwięcej czasu na rozwój osobisty, karierę zawodową, czy edukację – decyzja o zakładaniu rodziny jest notorycznie odwlekana. Nie można jednak odkładać tego tematu w nieskończoność. Dzisiaj okazuje się też, nie trzeba.

W wychowaniu dzieci, pomogą nam nowoczesne technologie

Schemat rodziny się zmienia. Dzisiaj pozostanie matki w domu na pierwsze trzy lata życia dziecka, nie jest już takie oczywiste. Z kolei, nie każdy też może pozwolić sobie na częste wizyty kochającej babci – dlatego postanawia zaryzykować i zaprosić do swojego domu obcą osobę. Przed zatrudnieniem niani, warto zrobić research – czasami sąsiedzi z osiedla odstępują swoje opiekunki, ponieważ ich dzieci są już wystarczająco duże, by samodzielnie zagospodarować czas nieobecności rodzica.

Zazwyczaj jednak, jesteśmy skazani na samodzielne poszukiwania i kierowanie się osobistą intuicją. Dziecko nie powinno być królikiem doświadczalnym – to oczywiste. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, nie musisz wcale ryzykować.

W tym celu zainwestuj w solidny system monitoringu. Oczywiście, zanim niania zacznie pracę, powinna być poinformowana o obecności kamer. Dzięki połączeniu ich funkcji z Twoim telefonem, możesz na bieżąco kontrolować sytuację.

telefon w ręce

Pracownik, który zdaje sobie sprawę z odpowiedniego standardu oferowanych usług, nie powinien mieć nic przeciwko kontroli, w tym monitoringu oraz rejestracji czasu pracy. W końcu to Twój dom i Twoja pociecha, a niania podczas zajmowania się Twoim dzieckiem, znajduje się w miejscu swojej pracy. Troska oraz ostrożność są nie tyle zrozumiałe, co nawet wskazane.

Słyszy się zbyt wiele historii o niewłaściwym traktowaniu podopiecznych przez opiekunki, by pozwolić sobie na ryzyko. Przyszłość zmierza ku zachęcaniu nas do zakładania rodzin. Dzięki odpowiednim technologiom, już w niedługim czasie, nie będzie to ani skomplikowane, ani wykluczające robienia kariery zawodowej.


Zobacz inne