Biosys Facebook Pixel

System RFID - czytnik zbliżeniowy kart magnetycznych RFID

Rejestratory czasu pracy na karty zbliżeniowe

Rejestrator Zbliżeniowy

Rejestrator zbliżeniowy na kartę RFID

Rejestrator zbliżeniowy na kartę

Rejestratory zbliżeniowe pracują w oparciu o karty zbliżeniowe. Pracownik podchodzi do rejestratora i przykłada swoją kartę na odległość kilku centymetrów. W zależności o konfiguracji systemu Etatomierz, pracownik może wybrać status zdarzenia, np. praca start, wyjście służbowe start lb przerwa prywatna koniec. W najprostszym systemie pracownik nie musi wybrać żadnego statusu, a jedynie zbliża swój identyfikator do terminala RCP. Taką czynność wykonuje na początku i na końcu pracy, a urządzenie odtworzy komunikat głosowy "Dziękuję".

Karty zbliżeniowe w rejestracji czasu pracy

Rodzaje kart zbliżeniowych

karty zbliżeniowe RFID

Każda karta ma swój niepowtarzalny numer ID. Po tym numerze rozpoznawany jest konkretny pracownik. W zależności od implementacji, w rejestratorach zbliżeniowych mogą być wykorzystywane różne rodzaje kart zbliżeniowych. Najpopularniejszymi typami są:

  • karta RFID 125 kHz, zwana również kartą UNIQUE
  • karta MIFARE 13,56 MHz
  • karta UHF, o zwiększonym zasięgu

Typy kart zbliżeniowych

Karty zbliżeniowe, o wielkości karty bankomatowej mogą posiadać personalny nadruk (czarno-biały lub kolorowy). Mogą zawierać np.:

  • wewnętrzny, firmowy identyfikator ID 
  • imię i nazwisko pracownika
  • zdjęcie pracownika
  • logotyp firmy

Formaty identyfikatorów zbliżeniowych

Identyfikatory RFID są dystrybuowane przez BioSys w różnych wersjach. W zależności o specyfiki wymagań pracodawcy mogą być dystrybuowane w formie:

  • kart zbliżeniowych o formacie karty kredytowej
  • breloków zbliżeniowych
  • naszywek (np. do uniformu pracowniczego)

Więcej informacji możesz znaleźć w artykule: Karty, nadruki, etui.

Zalety rejestracji zbliżeniowej

Rejestrator zbliżeniowy doskonale sprawdza się w przedsiębiorstwach, gdzie istnieje pewność, że pracownik "odbija się swoją kartą" i nie wykorzystuje cudzych identyfikatorów. Z powodzeniem wykorzystywany jest w wielu firmach, urzędach oraz jednostkach oświaty, jak np. w przedszkolach. Dla tych jednostek oferujemy pełny system, o którym możesz przeczytać w dedykowanym artykule:  Punktualny przedszkolak.

Gdzie należy wykorzystywać rejestratory zbliżeniowe?

Identyfikacja kartą jest niezbędna w miejscach, gdzie trudno jest stosować rejestratory biometryczne. Są miejsca, gdzie pracownicy nie mogą identyfikować się np. odciskiem palca ze względu na specyfikę pracy. Czasami ich opuszki palców są zniszczone wykonywaną pracą np. w ślusarni. Malarze ścian również mogą mieć problemy z identyfikacją biometryczną, z uwagi na środki chemiczne, które muszą stosować..

Odpowiedzią na to jest sprawdzony sposób, stosowany z powodzeniem w wielu tysiącach przedsiębiorstw,  jakim jest rejestracja czasu pracy przy pomocy rejestratora zbliżeniowego.

Do czego można wykorzystać urządzenia rejestracji zbliżeniowej?

W wielu typach urządzeń BioSys rejestrator czasu pracy może również pełnić rolę kontrolera dostępu. Przykładowo, pracownik odbija kartę rejestrując zdarzenie praca start i jednocześnie otwierają mu się drzwi do pomieszczenia służbowego. Rejestracja może odbywać się również z wykorzystaniem hasła (kod PIN), a w bardziej zaawansowanych rozwiązaniach za pomocą odcisku palca. 


Zobacz powiązane artykuły:

Chcesz dowiedzieć się więcej o rejestratorach zbliżeniowych?

Zapytaj naszego specjalistę

(12) 378 95 37
Kontakt