Zwora elektromagnetyczna do drzwi
Zwora elektromagnetyczna (EM)
Wykorzystanie w systemach KD
Zwory elektromagnetyczne są, obok elektrozaczepów, alternatywnym rodzajem zamków stosowanych w systemach kontroli dostępu. Zasada ich działania polega na przyciąganiu metalowej płytki umieszczonej na skrzydle drzwi do zasilanego elektromagnesu umieszczonego na ościeżnicy drzwi. W zależności od siły elektromagnesu taki układ wytrzyma nacisk od 150 kg do nawet 0,5 tony.
Dowiedz się więcej
Kiedy stosujemy zwory elektromagnetyczne?
Zabezpieczenia w systemach kontroli dostępu
Zwory EM - co do zasady zasilania - działają identycznie jak elektrozaczepy rewersyjne. Podanie napięcia zamyka zworę i drzwi są trzymane przez cały czas, gdy napięcie jest podane. Ma to kluczowe znaczenie dla projektantów systemu w momencie zabezpieczenia drzwi ewakuacyjnych, przeciwpożarowych i w miejscach użyteczności publicznej. Tutaj przepisy narzucają obowiązek otwarcia się zamka w momencie zdjęcia napięcia zasilającego. Zatem tego typu zamki będą z powodzeniem montowane we wszystkich drogach ewakuacyjnych. Ponadto, sama konstrukcja zwory pozwala na jej długotrwałą ciągłą pracę gdyż nie posiada ona żadnych elementów ruchomych (np. język w elektrozaczepie), co znacznie wydłuża jej żywotność.
Stabilizatory mocujące zworę elektromagnetyczną
Wybór sposobu montażu zwory za każdym razem związany jest ze specyfiką przejścia (drzwi). W zależności od warunków technicznych możemy wykorzystać poniższe sposoby osadzenia zwory. Dla zachowania wyższego stopnia bezpieczeństwa możemy zastosować 2 zwory (montowane na górze i na dole skrzydła drzwi) lub zworę i dodatkowy elektrozaczep.
01
stabilizator typu "L"
02
stabilizator typu "U"
03
stabilizator typu "Z"
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej! Skontaktuj się z naszym specjalistą.
tel.: (12) 378 95 37 mail: biuro@biosys.pl
Najpopularniejsza zwora elektromagnetyczna
BS EM-300
- siła nacisku 280 – 300 kg
- wymiary: zwora - 250 x 48 x 25mm, płyta zwierająca – 180 x 38 x 12mm
- waga: 2,2kg
- pobór prądu przy 12V (z płytą zwierającą) – 510 mA, bez płyty – 455 mA
- pobór prądu przy 24V (z płytą zwierającą) – 225 mA, bez płyty – 205 mA
- sygnalizacja stanu wejścia
- obudowa z oksydowanego aluminium
Dowiedz się więcej