Biosys Facebook Pixel

Przycisk wyjścia i przyciski awaryjnego otwierania drzwi

Niezbędne elementy systemów KD

Awaryjne otwieranie drzwi

Ta grupa przycisków otwierających drzwi to elementy systemu KD, wymuszone względami bezpieczeństwa przeciw pożarowego. Zgodnie z przepisami PPOŻ. każde przejście znajdujące się na drodze ewakuacyjnej powinno być wyposażone w taki przycisk, gdy jest chronione elektronicznym systemem kontroli dostępu.

Przyciski wyjścia ewakuacyjnego nie są ani wygodne w użyciu ani estetyczne - są jednak niezbędne. Możemy je podzielić na dwie grupy:

PRZYCISKI EWAKUACYJNE JEDNOKROTNEGO UŻYTKU 

Te elementy są znane chyba każdemu z opisu: "Zbij szybkę". Przyciski tego typu po zbiciu szybki wywołują funkcję, do jakiej zostały przeznaczone (alarm pożarowy, otwarcie drzwi w całym budynku, itp). Po takim użyciu należy szybkę w przycisku wymienić na nową (przycisk pozostaje ten sam).

PRZYCISK EWAKUACYJNY
typu „ZBIJ SZYBKĘ”

BS-APW-1-S

Przyciski te wyposażone są w dwie oddzielne pary styków typu NO/NC. Jeden styk (NO/NC) rozwiera/zwiera obwód zasilający zamka elektrycznego lub zwory elektromagnetycznej, a drugi typu NC/NO służ do połączenia włącznika ewakuacyjnego z systemem alarmowym lub systemem kontroli dostępu. Do przycisku dołączony jest klucz testowy służący do sprawdzenia poprawności jego działania.

Dane techniczne


Napięcie max: 30V DC
Natężenie max: 2A
Stopień ochrony: IP24D
Temperatura pracy: -30°C do 70°C
Wymiary: 87,5 x 87,5 x 24,5 mm (część przednia)
87,5 x 87,5 x 32 mm (część tylna)
Waga: 160 g
Kolor: zielony

Dowiedz się więcej

przycisk ewakuacyjny typu zbij szybkę BS-APW-1-S

PRZYCISKI EWAKUACYJNE WIELOKROTNEGO UŻYTKU

działające identycznie tzn. po wciśnięciu przycisku wywołana jest zaprogramowana funkcja, jednak wciśnięcie nie uszkadza przycisku. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa osoba uprawniona może taki przycisk przywrócić do poprzedniego stanu (z użyciem specjalnego kluczyka). Nie ma konieczności dokupowania szybki lub jakichkolwiek innych 

PRZYCISK EWAKUACYJNY RESETOWALNY

BS-APW-1-R

Przyciski ewakuacyjne przeznaczone są do awaryjnego otwierania przejść ewakuacyjnych. Aktywowanie przycisku następuje poprzez wciśnięcie plastikowej szybki. Podobnie, jak przyciski typu "zbij szybkę", wyposażone są w dwie pary styków typu NC/NO. Dodatkowy styk typu NC/NO służy do połączenia włącznika ewakuacyjnego z systemem alarmowym lub systemem kontroli dostępu. Przyciski ewakuacyjne posiadają w komplecie klucz testowo - resetujący do sprawdzenia poprawności działania oraz ponownego przełączenia stanu styków bez potrzeby wymiany szybki.

Obudowa i wygląd


Obudowa przycisku ewakuacyjnego jest podzielona na 2 części – przednią oraz tylną. Tylna część wyposażona jest w otwór do przeciągnięcia przewodów. Ta część obudowy montowana jest powierzchniowo do ściany. Cześć przednia zawiera plastikową szybkę z napisem „NACIŚNIJ”, przełącznik i dwie wtyczki z zaciskami do przykręcenia przewodów i podłączenia do gniazd przycisku. W dolnej części przycisku ewakuacyjnego umieszczony jest otwór na klucz testowo - resetujący.
Montaż przycisku może odbyć się z pominięciem części tylnej obudowy wykorzystując w tym celu standardową podtynkową puszkę montażową.

Dowiedz się więcej

resetowalny przycisk ewakuacyjny wielokrotnego użytku BS-APW-1-R

Bezpieczeństwo pracowników  w pomieszczeniach w sytuacjach awaryjnych

Odpowiednie wyposażenie budynków w systemy kontroli dostępu pozwala na zabezpieczenie pomieszczeń szczególnie dla nas ważnych i strategicznych. Dobrze zaprojektowany system KD precyzyjnie przewiduje sytuacje alarmowe i odpowiednio zabezpiecza nas przed ich negatywnymi skutkami. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie osób w pomieszczeniach chronionych. Dlatego właściwe stosowanie przycisków wyjścia w systemach kontroli dostępu jest szczególnie istotne i powinno pozostawać zawsze istotnym elementem podczas projektowania tego typu zabezpieczeń

Zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista dobierze optymalne rozwiązanie dla Ciebie!