Wybieramy system RCP

Pomiar czasu pracy miernikiem wydajności

Wtorek, 4 listopada 2014

Wydajność rzecz święta

ludziki z papieru

Jak sprawić, by wydajność pracowników rosła? Oczywiście odpowiednio ich kontrolować i motywować. Na początek zajmiemy się tym pierwszym zagadnieniem. Trzeba się zastanowić, jak sprawić, aby ewidencja czasu pracy była nam pomocna. Przerwa potrzebna jest pracownikowi i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jako że każdy medal ma dwie strony, pracownicy lubią często nadużywać swoich przywilejów i przerwy sobie przedłużają oraz mają tendencje do wykonywania zbędnych czynności w godzinach pracy, co wpływa negatywnie na ich wydajność.

System, który monitoruje ich pracę ma w tym przypadku duże znaczenie. Pracodawca ma podgląd na to, którzy pracownicy ewidentnie odstają zaangażowaniem od reszty zespołu i mogą podejmować w tym kierunku ważne decyzje. Kontrola zadań powierzonych pracownikowi może mieć wpływ na powodzenie wielkiego projektu.  Elastyczne i błyskawiczne reagowanie na wyniki takiej kontroli, mogą sprawić, że prace całego zespołu zostaną przyspieszone. Same wyniki to jedno, ale odpowiednia ich analiza ma tu kluczowe znaczenie.

Takie systemy stosowane są głównie w takich miejscach jak: zakłady produkcyjne, biura projektowe, firmy budowlano-remontowe oraz inne, gdzie pracownikom przydzielane są konkretne zadania. System RCP -  Etatomierz Zadania, który możemy Państwu zaproponować, sprawdza jaki był czas pracy poświęcony na realizację konkretnego zadania oraz na bieżąco monitoruje postępy przy danych projekcie. To pożyteczne narzędzie porównuje również efektywność pracowników przy podobnych zadaniach, które wykonywali wcześniej. Dzięki temu pracodawca może sprawdzić jak szybko uczą się jego pracownicy, a także wiedzą, co sprawia im większe trudności i mogą to wykorzystać przy kolejnych szkoleniach.


Zobacz inne