Biosys Facebook Pixel

Czas pracy a nadgodziny

Jak systemy ewidencji czasu pracy wspomagają firmę?

Poniedziałek, 27 października 2014

Nadgodziny pod kontrolą

zegar z sekundnikiem

Systemy ewidencji czasu pracy rozwijają się w zawrotnym tempie. Wynika to z coraz większej potrzeby funkcjonalności tego typu rozwiązań, które będą idealnie dopasowane do indywidualnych klientów.

Najbardziej zaawansowany program z zakresu ewidencji czasu pracy jaki możemy zaoferować, dotyczy systemu w wersji PRO, niezwykle rozbudowany, który spełnia wiele wymagań pracodawców, współpracujących z nami w przeszłości.

Czas na konkrety! 

Nowym rozwiązaniem, który pojawia się w tym modelu, jest na pewno „Słupek kulminacyjny”. Co kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą? Przede wszystkim jest to doskonała opcja dla firm, które oczekują dokładnych wyliczeń nadgodzin. W tym momencie należy wprowadzić tajemniczy skrót CPPG, czyli Czas Pracy Poza Grafikiem. Nadgodziny mogą być zaakceptowane (pracownik otrzymał zgodę) lub nie. Jeśli mamy do czynienia z pierwszą opcją, wtedy na naszej drodze pojawia się kolejny skrót – ZCPPG, czyli Zaakceptowany Czas Pracy Poza Grafikiem.

Ten rodzaj czasu pracodawca może wykorzystać przede wszystkim do trzech celów. Po pierwsze, jest to ważne do obliczenia nadgodzin, które może podzielić na 50% oraz 100%. To on decyduje, które nadgodziny będą zaliczone do pierwszej, a które do drugiej puli.

Administrator tego programu ewidencji czasu pracy może także kontrolować tzw. „niedoróbki”, czyli czas, który brakuje do zaplanowanego dla konkretnego pracownika. System automatycznie w sposób czytelny to odnajduje i przekazuje dalej. Dzięki temu pracownik może na bieżąco nadrabiać brakujące godziny.

Może także korzystać z wcześniej wypracowanych nadgodzin i to właśnie jest trzecia niezwykle ważna opcja programu PRO. Pracownik ma możliwość zamienienia nadgodzin np. na dzień wolny albo otrzymania dodatkowego wynagrodzenia w formie 50% albo 100%.


Zobacz inne