Biosys Facebook Pixel

Niezbędne karty zbliżeniowe

Do czego jeszcze można wykorzystać dostępowe karty zbliżeniowe?

Wtorek, 24 lutego 2015

Niezbędne karty

karta zblizeniowa RFID UNIQUE 1,8mm

W dotychczasowych artykułach koncentrowaliśmy się głównie na systemach kontroli czasu pracy czy dostępu, zwracając uwagę raczej na podstawowe urządzenia, które są fundamentami pod skuteczność działania. Zapomnieliśmy jednak o detalach, odgrywających sporą rolę w systemach. Dzisiaj zajmiemy się akcesoriami, które w wielu kryzysowych sytuacjach są niezbędnymi urządzeniami.

Zaczniemy od kart czasu pracy, czyli identyfikatorów, z którymi spotykamy się w wielu systemach Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu. Mimo postępów w tej dziedzinie, jest to w dalszym ciągu najczęściej wykorzystywany rodzaj nośnika informacji o użytkowniku. Nieraz wymiennie stosuje się breloki zbliżeniowe, bardzo poręczne, które może przyczepić do kluczy i mieć pewność, że ich nie zgubimy. Działają na takiej samej zasadzie jak karty.

BioSys oferuje kilka rodzajów, w zależności od wymiarów. Pierwszy typ jest cięższy (9 gramów). Wykonany z twardego plastiku, dzięki temu nie ulegnie łatwo zniszczeniu. W karcie znajduje się specjalny otwór na klips albo tasiemkę, dzięki czemu można ustawić identyfikator w sposób pionowy. Nie można na tej karcie wykonać nadruku, więc umieszcza się folię z nadrukiem. Inaczej niż w przypadku drugiego rodzaju, kiedy mamy możliwość nadruku i karta zbliżeniowa jest wielkości karty bankomatowej, więc można ją włożyć do portfela. Od pierwszego typu różni ją także fakt, że nie ma otworu na klips i jest lżejsza (6g).

Karty dostępowe

Jeśli chodzi o personalizację kart, odbywa się ona na dwa sposoby. Może być wykonana jako firmowy, czyli w takim przypadku nadrukowane jest: logo firmy, tło, nazwa oraz adres firmy. Taka karta może być używana wielokrotnie. Natomiast karta pracownicza zawiera takie dane jak imię i nazwisko pracownika, numer ID, logo, nazwę i adres firmy. Właścicielem karty zbliżeniowej  może być tylko jeden pracownik.


Zobacz inne