Biosys Facebook Pixel

Ochrona kompletna to RCP i KD!

Zabezpieczenia biometryczne i nie tylko!

Poniedziałek, 23 listopada 2015

Ochrona kompletna to RCP i KD

zabezpieczenie-zamek-szyfrowy.jpg

Biometria już od ładnych paru lat wchodzi do naszego życia codziennego. Większość z nas nawet nieświadomie codziennie styka się z biometrią. Nie ma znaczenia, czy jest to bank, czy wyrabianie nowego paszportu, kontrola na granicy czy wejście do firmy. Każdy z nas wie jednak, że odciski palca są jednymi z niezawodnych elementów ciała ludzkiego, które możemy wykorzystać w procesie, jakim jest kontrola dostępu.

W wielu przypadkach kontrola dostępu = program ewidencja czasu pracy. Jednak nie kiedy mówimy o sejfach. Te coraz częściej zastępują zwyczajne sejfy, wykorzystujące kluczyk czy kod. Najważniejsza ich zaletą jest oczywiście fakt niezwykłego bezpieczeństwa. Nikt przecież nie jest w stanie podrobić naszych linii papilarnych. Dodatkowo wykluczamy konieczność zapamiętania kodu czy ciągłego noszenia przy sobie kluczyka.

Tego typu sejf charakteryzuje niezwykły poziom bezpieczeństwa, a wszystko za sprawą biometrii. Wielokrotnie wspominaliśmy już o tym, że weryfikacja linii papilarnych jest idealnym sposobem na zabezpieczenie danych, pieniędzy czy dokumentów. Jeśli chcemy, aby poziom zabezpieczenia wzrósł, możemy zdecydować się na zakup urządzenia, które poza skanem palca wymagać będzie również potwierdzenia go odpowiednim kodem czy przekręceniem kluczyk.

Sejf najlepiej sprawdza się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy szybko wyjąć z niego przedmioty, dokumenty czy pieniądze. Klucz czy kod to zbyt duży wysiłek, jeśli zależy nam na czasie. Klucz z reguły chowamy winnym miejscu, daleko od sejfu, aby zmylić przeciwnika – złodzieja. Z kolei kod nie zawsze od razu jesteśmy w stanie przywołać w odmętach naszej pamięci, a kciuk zawsze jest na miejscu.

Co ciekawe większość urządzeń posiada możliwość zapamiętania od kilku do kilkuset innych odcisków palców. Dlatego jeden sejf może przysłużyć się całej radzie nadzorczej lub danemu działowi. Wszystko zależy od tego, jak poufne dane mamy zamiar w nim przechowywać.

Jak widać, biometria staje się częścią życia, a skoro komórkę linii papilarnych naszego palca, to dlaczego nie moglibyśmy tego zrobić z sejfem.


Zobacz inne