Biosys Facebook Pixel

System kontroli dostępu niezbędnym rozwiązaniem

System SKD

Wtorek, 30 grudnia 2014

Zastosowanie systemu kontroli

klawiatura PC czerwony ENTER

Kontrola dostępu jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia nam stosunkowo szybkie korygowanie błędów w nowych systemach, dzięki czemu sprawnie można dopracować i zapobiegać ewentualnym nieścisłościom.

Dzięki zainstalowaniu odpowiednich urządzeń oraz oprogramowania, system kontroli dostępu znajduje zastosowanie przede wszystkim w wielkich korporacjach, gdyż pracownicy zwykle pracują w biurowcach lub kampusach. Ciężko jest w takim przypadku zadbać o bezbłędną ewidencję czasu pracy każdej osoby. Ponadto rozwiązanie elektroniczne niemalże całkowicie niweluje oszustwa z zakresu czasu spędzonego w biurze. Wszystko jest jasne, a pracodawca zawsze może rozwiać ewentualne wątpliwości drukując podsumowanie z całego miesiąca.

Z takim rozwiązaniem często można się spotkać również w magazynach lub serwerowniach. Z reguły w tych pomieszczeniach pracuje się indywidualnie, dlatego ciężko jest sprawdzić, czy na pewno pojawiła się tam właściwa osoba w wyznaczonym czasie, szczególnie pod nieobecność przełożonego. Tę metodę uwierzytelniania stosuje się również podczas imprez masowych (zwłaszcza tych, które trwają kilka dni), na wyciągach narciarskich, dużych siłowniach czy płatnych parkingach.

To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, a grono jego zwolenników sukcesywnie się powiększa. Nie jest to bardzo drogi system, ale za to praktyczny i bez wątpienia niezwykle ułatwiający pracę i kontrolę pracowników, nawet w najtrudniejszych do monitowania, warunkach.


Zobacz inne