Biosys Facebook Pixel

Identyfikacja osoby w miejscu pracy

Identyfikacja w kontroli czasu pracy

Piątek, 29 maja 2015

Identyfikacja osoby

notatnik security pass hasła dostępowe

Pisaliśmy już o tym, jak kontrolować pracę strażników, którzy w nocy zajmują się ochroną naszych obiektów. Kolej również na opisanie systemu, który również pozwala na kontrolę strażników i ochroniarzy. Robi to jednak w inny sposób. Tutaj chodzi przede wszystkim o miejsca, w których mamy do czynienia z większą ilością strażników. Wszystko po to, aby dokładnie określić to czy któryś z naszych pracowników nie wykonuje mniej pracy niż inni.

Sam system pozwala przede wszystkim na obsługę i identyfikację strażników czy ochroniarzy za pośrednictwem tylko jednego czytnika. W tym celu każdy z pracowników, którzy zajmują się nocną ochroną budynków misi posiadać swój osobisty identyfikator osobisty. Tutaj mamy już wybór. Wszystko zależy od tego, jak mamy zamiar wyposażyć naszego pracownika. Oczywistym rozwiązaniem jest tradycyjny identyfikator osobisty, na którym widoczne są wszystkie dane ochroniarza łącznie z jego fotografią. Taką kartę wystarczy zbliżyć do czytnika, aby dane zostały pobrane. Wtedy do systemu trafia pełna informacja na temat tego, który z naszych pracowników właśnie wychodzi na obchód. Drugim rozwiązaniem jest specjalny brelok do kluczy. Tutaj nie widać żadnych danych pracownika, gdyż posiada on jedynie brelok, który zamiast wcześniej wymienionej karty zbliżamy do czytnika.  Taki identyfikator może też pełnić rolę karty dostępu do pomieszczeń w budynki.

W każdym z wymienionych przypadków identyfikator jest bezdotykowy. Odpowiedni identyfikator wystarczy jedynie zbliżyć do wymaganego czytnika. Rozwiązanie jest idealnym sposobem na prowadzenie rejestru pracy naszej ekipy ochroniarskiej, a co za tym idzie możliwa będzie kontrola czasu pracy. Wtedy zawsze będziemy mieli pewność, kto w danej sytuacji zawinił lub nie sprawdził odpowiednio wymaganego terenu. Każda duża firma, w której mamy do czynienia z grupą stróżującą powinna zainwestować w takie rozwiązanie, niezależnie od tego, czy jest to bank, muzeum czy magazyn.


Zobacz inne