Biosys Facebook Pixel

Zalety korzystania z systemu rejestracji czasu pracy

Jakie są zalety korzystania z systemu rejestracji czasu pracy?

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Zalety korzystania z systemu rejestracji czasu pracy

Zalety rejestracji czasu pracy

Rejestracja czasu pracy  to już właściwie norma w każdej firmie czy placówce. Jednak wiele przedsiębiorstw wciąż używa tradycyjnych list obecności, które często zamiast ułatwiać ewidencję wręcz ją utrudniają. Biosys wychodzi temu na przeciw, oferując nowoczesne rozwiązania technologiczne, które nie tylko znakomicie zastępują papierową ewidencję, ale stwarzają cały wachlarz zupełnie nowych możliwości. Poznaj zalety elektronicznych systemów RCP.

Indywidualne dopasowanie

Kluczową zaletą kontroli czasu pracy od BioSys jest jej spersonalizowanie. Zanim firma zdecyduje się na naszą propozycję, przeprowadzamy gruntowny audyt, pozwalający określić indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Dobór odpowiedniego systemu powinien bowiem brać pod uwagę liczbę pracowniku, specyfikę pracy firmy, rodzaj grafików, a także niestandardowe wymogi danej branży. Na tej podstawie przygotowujemy oprogramowanie, które w 100% spełni oczekiwania klienta i sprawi, że rejestracja czasu pracy stanie się prosta i szybka jak nigdy wcześniej.

Automatyczne wyliczanie danych

System komputerowy stworzy bazę wszystkich pracowników oraz zarejestruje wszelkie wykonane przez nich akcje. Na podstawie tych danych łatwo przeanalizujemy informacje na temat produktywności zatrudnionych, ewentualnych spóźnień, absencji itp. oraz szybko zestawimy wyniki różnych osób ze sobą. Da nam to jasny ogląd sytuacji panującej w firmie i pokaże obszary, w których przydałyby się ewentualne poprawki.

Likwidacja błędów

Papierowa ewidencja często powoduje błędy i niedopatrzenia. System RCP skutecznie je likwiduje, zmniejszając liczbę pomyłek do minimum. Ponadto wszelkie niezgodności można bez problemu poprawić na bieżąco np. wprowadzić zmiany w grafiku czy usunąć błędne odbicia.

Prostota i szybkość

Rejestratory czasu pracy są banalne w obsłudze. Wystarczy przyłożyć kartę na wejściu i wyjściu z pracy. Urządzenie rejestruje także wszelkie niestandardowe zdarzenia jak np. delegacje, przerwy, zwolnienia lekarskie, urlopy wypoczynkowe oraz każde inne nieobecności, które warunkuje specyfika danej firmy.

Koniec z papierologią

Wśród  korzyści systemów RCP należy także wymienić brak zbędnego papieru. Jest to nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też zdecydowanie wygodniejsze dla pracowników. Poza tym elektroniczna ewidencja pozwala na przechowywanie danych nawet do kilkudziesięciu lat wstecz. Ciężko byłoby gromadzić te same informacje w postaci papierowej.

Natychmiastowy dostęp danych

Za pomocą jednego kliknięcia dotrzemy do wszystkich niezbędnych informacji. Koniec przeszukiwaniem kartotek i przygotowywaniem zestawień. Nowoczesny system rejestracji czasu pracy zrobi to za nas, a w dodatku w ekspresowym tempie.

Oszczędność i optymalizacja pracy

To, co do tej pory wykonywało kilka osób, teraz zrobi jedna maszyna, która w dodatku się nie myli. Ponadto na podstawie uzyskanych danych łatwiej będzie podjąć konkretne działania optymalizujące pracę pracowników.

Szczegółowe raporty

W raportach przygotowywanych przez system znajdują się nie tylko informacje dotyczące czasu pracy, przyjść i wyjść z firmy. Program ewidencjonuje także wszelkie nadgodziny, niedoczasy, bierze pod uwagę urlopy, delegacje i inne rodzaje absencji. Bez problemu zestawi informacje pod katem różnych zmiennych. Czarno na białym będziemy mogli zobaczyć porównania między poszczególnymi pracownikami, działami czy zmianami.

Elastyczność

System RCP jest wysoce elastyczny. Oznacza to, że bez problemu sprawdzi się w różnych firmach, zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i na wielkiej hali. Polecany jest w biurach, na produkcji i każdej innej firmie, gdzie kontrola czasu pracy jest niezbędna.

Elektroniczny system RCP jest nieoceniony. Umożliwia analizę różnorodnych danych, jest łatwy w obsłudze i usprawnia funkcjonowanie firmy nie tylko z poziomu pracodawcy, ale też pracownika. Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania i przygotują ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.


Zobacz inne